Author: KFK

Dnia 7 grudnia 2017 roku odbyła się oficjalna inauguracja, włączająca członków pierwszego roku studiów licencjackich w poczet studentów Filologii Klasycznej. Wydarzenie to, przygotowane przez Koło Młodych Klasyków, miało charakter gry drużynowej wzorującej się na popularnym teleturnieju „Familiada” oraz na motywach zaczerpniętych z serialu „Gotowe na wszystko”. Studenci mogli spróbować swoich sił w trzech rundach zmagań wymagających wiedzy na temat antyku. Na zwycięzców czekały upominki w postaci ozdobionych zakładek do książki oraz złotego wieńca laurowego. Dodatkowo przez poszczególnych członków koła naukowego zaprezentowane zostały stroje nawiązujące do  ubioru starożytnych obywateli rzymskich i greckich.

 Na inauguracji pojawiło się  liczne grono pedagogiczne Katedry Filologii Klasycznej, wspomagające nowych uczniów nie tylko swą obecnością, ale również wiedzą i doświadczeniem. Nie obyło się także bez tradycyjnego przemówienia po łacinie, które wygłosił opiekun koła profesor Zbigniew Danek. Tegoroczne spotkanie zakończyło uroczyste wręczenie przez panią kierownik katedry prof. Joannę Sowę certyfikatów, podsumowujących wieloletnie zaangażowanie w działalność oraz rozwój Koła Młodych Klasyków, poszczególnym jego członkom.

Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego ukazała się książka
Metateksty i parateksty teatru i dramatu. Od antyku do współczesności
pod redakcją Jadwigi Czerwińskiej, Katarzyny Chiżyńskiej i Małgorzaty Budzowskiej (Łódź 2017, ss. 236).

Więcej informacji na stronie:

Metateksty i parateksty teatru i dramatu

Publikacja

Nakładem wydawnictwa naukowego Peter Lang ukazał się tom: Metamorphoses of Ancient Myths,
Małgorzata Budzowska, Burc Idem Dincel, Jadwiga Czerwińska, Katarzyna Chiżyńska (eds.), Frankfurt am Main, Bern, Bruxelles, New York, Oxford, Warszawa, Wien, 2017. 263 pp.
Więcej informacji dostępnych na stronie:

https://www.peterlang.com/view/product/25388